Pożyczka – Formalności

Pożyczka | Pożyczki – Formalności

Dokumenty wymagane do udzielenia pożyczki są różne, w zależności od wybranej instytucji finansowej. Pożyczka może być udzielona przez każdy podmiot prawa cywilnego, gdyż kwestie z nią związane regulowane są przez przepisy prawa cywilnego, a nie bankowego. Wybór więc jest dużo szerszy niż w przypadku kredytów. Warunki, wymagane dokumenty, oprocentowanie mogą być bardzo różne. Dlatego też kiedy już zdecydujemy się wziąć pożyczkę, warto bliżej przyjrzeć się kilku ofertom i je porównać. Wtedy będziemy mieli większą pewność, że wybrana przez nas opcja jest najbardziej dla nas korzystna i najlepiej dostosowana do naszych potrzeb.

W założeniu, pożyczka jest mniej skomplikowana i szybsza do uzyskania niż kredyt. W związku z tym formalności są bardziej ograniczone. Na pewno zawsze należy okazać dokument potwierdzający tożsamość wraz ze zdjęciem, czyli najczęściej dowód osobisty. Jest on niezbędny dla każdej instytucji finansowej. Zazwyczaj potrzebny będzie też jakiś dokument, który potwierdzi nasz dochód netto. Jednak w przypadku tzw. pożyczek na dowód wystarczy jedynie nasze oświadczenie o uzyskiwanych dochodach bez potrzeby uzyskania dokumentu z miejsca pracy. Podstawowe dokumenty są niezbędne nawet w wypadku tzw. pożyczek bez formalności. W zależności od rodzaju pożyczki oraz konkretnej instytucji, mogą być również potrzebne inne dokumenty. Zawsze warto sprawdzić to wcześniej i przygotować zawczasu komplet potrzebnych dokumentów. Im będziemy lepiej przygotowani, tym szybciej możemy podpisać umowę i dostać pieniądze. Nasi eksperci znają procedury poszczególnych instytucji kredytowych, dlatego z naszą pomocą szybko skompletujesz niezbędne dokumenty.

Gdy potrzebujemy pieniędzy naprawdę szybko, często decydujemy się na jej zaciągnięcie w instytucji pozabankowej. W większości wypadków są tam potrzebne jedynie te najbardziej podstawowe dokumenty. Często nie jest nawet sprawdzana nasza zdolność kredytowa.