Kredyt samochodowy – Formalności

Kredyt Samochodowy | Kredyty samochodowe – Formalności

Kredyty samochodowe należą do najbardziej znanych produktów finansowych. Znajdują się w ofercie praktycznie każdego banku. Mając to na uwadze, przed zaciągnięciem kredytu na nasz przyszły środek lokomocji, warto przyjrzeć się bliżej warunkom poszczególnych propozycji. Dopiero do dokonaniu stosownego porównania, możemy wybrać najlepiej dostosowany do naszych potrzeb kredyt samochodowy. Dokonanie takiego porównania nie jest zresztą rzeczą skomplikowaną, gdy tylko mamy dostęp do Internetu. W sieci stosunkowo łatwo można znaleźć porównywarki, które wypiszą nam różne dostępne kredyty samochodowe w formie zestawienia i porównają najważniejsze ich elementy. Nie polecamy jednak takiego rozwiązania, jeśli chodzi o docelowe złożenie wniosku, gdyż przeważnie okazuje się, że oferta przedstawiona w wyszukiwarce była ogólną skierowaną do wszystkich, a dla nas albo nie ma w ogóle oferty, albo jest ona znacznie droższa. Zapytanie kredytowe będzie jednak odnotowane w BIK-u i nasza wiarygodność kredytowa będzie już obniżona. Warto skontaktować się z naszym ekspertem, który po krótkiej rozmowie wskaże gdzie najlepiej skierować wniosek o kredyt samochodowy.

Warunki stawiane w czasie procedury ubiegania się o kredyt samochodowy są podobne jak w przypadku każdego innego rodzaju kredytu. Należy wykazać się bieżącą i perspektywiczną zdolnością kredytową. Potwierdza się to przez dostarczenie dokumentów, które potwierdzają nasze stałe źródło dochodów. Może być to zarówno umowa o pracę, jak i prowadzenie własnej działalności gospodarczej. W większości przypadków wymagane jest tylko oświadczenie o wielkości uzyskiwanych dochodów. Jest to tak zwana uproszczona procedura. W takim wypadku wystarczy określić z jakiego tytułu i ile wynoszą nasze dochody.

Kredyt samochodowy posiada natomiast charakterystyczny rodzaj zabezpieczenia. Jest to pojazd, na zakup którego kredyt został przyznany. Może ono przybrać formę zastawu rejestrowego, przewłaszczenia pojazdu lub na przykład depozytu karty pojazdu. Dodatkową, obowiązkową formą zabezpieczenia jest cesja praw z polisy AC. Oznacza to, że chcąc wziąć kredyt samochodowy, musimy również wykupić ubezpieczenie AC. Przy mniejszych kwotach, bank może zrezygnować z tego obowiązku. W zależności od formy zabezpieczenia, czekają nas dodatkowe formalności. Oczywiście nasi eksperci pomogą w ich dopełnianiu. Przygotowanie ich na pewno przyspieszy naszą procedurę kredytową.

Jeśli bank, po przeanalizowaniu wszystkich dokumentów, podejmie pozytywną decyzję, pozostaje nam już tylko podpisanie umowy kredytowej.