Kredyt konsolidacyjny – Formalności

Kredyt konsolidacyjny | Kredyty konsolidacyjne – Formalności

W gruncie rzeczy, aby kredyt konsolidacyjny został nam przyznany trzeba spełnić podobne warunki, jak przy wnioskowaniu o inny kredytu.

Przede wszystkim należy wybrać bank, który naszym zdaniem oferuje najbardziej korzystne dla nas warunki. Banki mają w swojej ofercie różne kredyty konsolidacyjne. Warto się więc zastanowić, co jest dla nas najistotniejsze: niskie oprocentowanie, niska miesięczna rata, czy też długi okres spłaty. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw i porównać dostępne na rynku oferty. Nasi eksperci pomogą znaleźć najkorzystniejszą dostępną ofertę

Czasem witryna banku umożliwia nam jedynie wysłanie wstępnego wniosku. Nie zalecamy korzystania z tego typu rozwiązań, gdyż każdy wniosek kredytowy jest rejestrowany w Biurze Informacji Kredytowej jako konkretne zapytanie o kredyt. Zmniejsza to naszą wiarygodność kredytową gdyż inny BANK może uznać, że chcemy wziąć kilka kredytów na raz. Informacja o tym czy dane zapytanie kredytowe przełożyło się na rzeczywisty kredyt, do BIK-u trafia przeważnie dopiero po miesiącu. Warto jest zatem skorzystać z bezpłatnej pomocy naszych ekspertów w doborze odpowiedniego produktu.

Przy większych, kilkusettysięcznych, kwotach formalności często są większe, gdyż bank musi podjąć większe ryzyko. Z tego też powodu, w przypadku większych kwot, proponujemy kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Uzyskanie takiego kredytu powoduje znaczne zmniejszenie zobowiązań miesięcznych klienta.

W przypadku wersji kredytu zabezpieczonej hipoteką, należy zawsze pamiętać o starannym przygotowaniu wymaganych przez dany bank dokumentów odnośnie nieruchomości będącej zabezpieczeniem naszego kredytu. Nasi eksperci precyzyjnie określą listę wymaganych dokumentów. Czasami, jeśli jest taka możliwość, pomogą klientowi skompletować niezbędne dokumenty.

Gdy odpowiedź banku będzie pozytywna, pozostaje właściwie tylko podpisanie samej umowy kredytowej. Czas oczekiwania na decyzję, zależy od wysokości kwoty, którą chcemy otrzymać jak i od procedur danego banku. Dzięki precyzyjnej pracy naszych ekspertów ten czas skracany jest do niezbędnego minimum.

Po podpisaniu umowy kredytowej, będziemy już mogli spłacać wszystkie nasze zobowiązania w postaci jednej raty.